8 קוב


ב 22 למרץ יפתח במוזיאון תל אביב אירוע בשם 8 קוב, שבו ניתנת לעשרה אמנים ההזדמנות להציג בפעם הראשונה במוזיאון תל אביב, לשלושה ימים, בתוך נפח של 8 קוב האחד. יש לאותם אמנים חצי יום להקים מיצב וחצי יום לפרק אותו. הרבה עבודה יחסית למשך ההצגה, אך הזדמנות לחשיפה במרכז הכובד של האמנות הישראלית.

אחד מהאומנים האלה הוא זוגתי, ומה שהיא תציג שם, בכניסה לאגף החדש מכוון הבניין הישן, הוא גרסה מחודשת של חלק מעבודת הגמר שלה ללימודי ה  MFA  באוניברסיטת חיפה, שעל העבודה עליה כבר כתבתי כאן, והנה תמונה אחת ממנה.

הגרסה החדשה מכילה פחות לבנים והרבה יותר אלמנטים מעץ, שעליהם אני טורח בימים (ולילות) אלה. את האלמנטים ניסיתי ליצר מחומר ממוחזר, מאחד המטבחים המפורקים שאני נוהג לאסוף על הדרך, אבל הניסיון נכשל ונאלצתי להתחיל מחדש עם חומר חדש. אבל להדבקת האלמנטים אני משתמש באבני מדרכה ממוחזרות, ששמרתי כאשר עיריית חיפה הכריחה אותי להחליף את המדרכה לפני ביתי. יש לי מהן כמה טונות..

באותה ההזדמנות גם ניערתי את האבק מעוד אחד מכלי הנגרות שקניתי כאשר גרתי שנה במדינת אורגון שבארה"ב ובשעות הערב למדתי ב Oregon College of Art and Craft – קורס (מעולה) של עשיית רהיטים. כמו עוד הרבה דברים שקניתי בעודף כשנפלתי לתוך חברת הצריכה האמריקאית ולא ממש השתמשתי בהם, גם האביזר המצוין הזה להדבקת מגירות ומסגרות העלה אבק 15 שנים, עד שנזכרתי בו,  והנה מה שהוא יודע לעשות:

אין ספק שאין כמו הכלי המתאים כדי לפשט את העבודה, כפי שהתפייטתי כבר ארוכות על מברגת המקיטה שלי. אבל מצד שני, אבני המדרכה המצולקות והמשומשות מנצחות לא אחת את הכליבות בסוג ספציפי זה של הדבקה.

הלבנים מאפשרות לשמור על זוויות הדבקה ישרות, בעוד רוב סוגי הכליבות מפעילות לחץ לא ממש מאונך על החומר המודבק.

   

עכשיו נותר רק עוד למרוח מרק, לשפשף, לצבוע, לשפשף, לצבוע וכו' ככל שיותיר הזמן.. אבל התוצאה תהייה מהממת. תמונות יבואו…

6 מחשבות על “8 קוב

  1. ואולי בכדי להסביר את האמירה לעיל: גם לומד באוני' ובמקומות אחרים (כולל שפה), מחזיק גינה יוצאת דופן, מתעניין כמעט בכל תחום הקיים עלי אדמות, עוזר לזוגתך בעבודות "קשות", לא מפספס הזדמנויות לפאן עם ובלי המשפחה (צלילות, סקי), רואה כמעט כל סרט שיוצא לקולנוע ומוצא זמן אח"כ לקשקש עם חברים, ואחרי כל זה עוד מספיק לכתוב על הכול בקצב המתחרה ביכולת הקריאה שלי… מה אני אגיד לך ??? פלא עולם…

להשארת תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s