בירה ממקור צמחי


ביוזמת ההשקעה בתשתיות של הנשיא ביידן יש לא מעט עיסוק בתשתיות לתחבורה ציבורית, אנרגיה ירוקה ועוד דברים שיכולים לסייע להאטת אסון האקלים הממשמש ובא. נעדר משום מה מהיוזמה כל אזכור של שינוי הרגלי התזונה של האמריקאים לכוון תזונה מן הצומח, אף שאין כמעט מחלוקת שזה אחד המנופים היעילים ביותר להקטנת הפליטה של גזי חממה. אבל אני מוכן לקבל שזה אולי לא משהו שאפשר לכרוך בתוך יזמה הממוקדת בתשתיות פיזיות ורוצה לקוות שבמסגרת ההתחייבות שביידן לקח בשם ארה"ב להפחית בחצי את פליטת גזי החממה עד סוף העשור, גם זה יזכה לתשומת לב של הממשל.

למדתי שהקישור בין הרגלי תזונה ושינוי אקלים נקלט, אפילו אצל מכחישי האקלים – זה מראיון ברשת פוקס של לארי קודלו, היועץ "המדעי" לשעבר של הנשיא לשעבר טראמפ. כשעלה לשידור בכדי לתקוף את יוזמת התשתיות של ביידן, אמר שכתוצאה מיזמה זו אנשים יצטרכו לעשות ברביקיו (השם האמריקאי למנגל..) של כרוב ניצנים ולשתות "בירה ממקור צמחי".

רשת פוקס ופרשניה השתלחו בנשיא ביידן ש"רוצה להגביל אותם להמבורגר אחד בחודש" על סמך ידיעה שקרית בצהובון בריטי שחיש מהר קיבל הדהוד בכל כלי התקשורת הימנית, שמחפשת נואשות דרכים לפגוע בתדמית החיובית ממנה ביידן נהנה כרגע. אבל גם זו דוגמה להפנמה מימין ומשמאל לקשר בין אקלים ובשר.

המון אנשים הסתלבטו עד בלי די על הטמטום של האיש. בירה היא ממקור צמחי ממילא, אם מתעלמים מזה שיש בירות מסוימות המכילות מעט ג'לטין ממקור לא צמחי (לא חושד שהאיש מודע לניואנסים אלה) ואין שום אזכור ביוזמת התשתיות בנושא כרוב ניצנים בפרט ותזונה בכלל. אבל אותי ההתבטאות הזו דווקא מעודדת. המסר נקלט, וכבר מקשרים בין תזונה מן הצומח ואג'נדה ירוקה, אפילו אלו המעדיפים לחסל את משאבי כדור הארץ עוד בדורנו.

להשארת תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s