הבטים מגדריים של טבעונות


אני רואה לא מעט טיעונים לטבעונות הפונים אל היצר האמהי של נשים ומזכירים להם את כאבה של העז או הפרה, שפרי בטנה נגזל ממנה מיד אחרי לידתו, כדי שבני אדם יוכלו לצרוך את חלבה במקומו. לפעמים מזכירים לנשים גם את העובדה שהפרות (וכנראה גם העזים) נאנסות, בידו העטופה בניילון של החקלאי שדוחף זרע לאיבר המין שלהן כדי שיילדו בתדירות קבועה, שדיהן יפיקו חלב וחוזר חלילה. עד שתנובת החלב שלהן תרד מתחת לסף מסויים והן יוצאו להורג צעירות יחסית, בערך ברבע מתוחלת חייהן הטבעית.

אני פחות רואה את הטיעונים הפונים לגברים, המזכירים את האפשרות להזדהות עם האפליה השיטתית לרעה של הצאצאים הזכרים בחקלאות בעלי החיים.
גם בתעשיית החלב, גם בתעשיית הביצים ואפילו בתעשיית הבשר.

מה לעשות, אבל יצורים ממין זכר לא מטילים ביצים, ולכן האפרוחים ממין זכר מושמדים ביום בקיעתם (תרנגולות לבשר הן זן אחר, שם אין השמדה של זכרים למיטב ידיעתי). ההשמדה הזו מאד אכזרית, בהרבה מקרים הם פשוט נטחנים חיים או נחנקים בשקי ניילון.

מה לעשות, אבל יצורים ממין זכר לא מייצרים חלב, ולכן העגלים  (החמודים) והגדיים (המקסימים והעליזים) ממין זכר זוכים לחיות רק כמה חדשים, בדרך כלל בכלובי פיטום בהם הם לא יכולים לזוז, כדי שישמינו מהר. וכמובן, רחוק מאמא שלהם. כשהם עוברים איזה משקל שמעבר לו יורדת הכדאיות של האכלתם, הם נשחטים.

מה לעשות, אבל יצורים ממין זכר נוטים להיות פחות כנועים, ולכן גם בתעשיית הבשר משאירים בחיים לתקופת פיטום ממושכת יחסית רק את הנקבות. רק מתי מעט פרים או תיישים שורדים, כדי שישאבו מהם זרע, וגם זה באכזריות לא תתואר.

לא סיבה מספיק טובה לזכרים של המין האנושי להתקומם נגד התעשיה הזו, המפלה בצורה כל כך בוטה את "המגדר" שלהם? לי זה עשה את זה, אחרי שבדרך מקרה הלכתי לבדוק האם גם אצל מינים לא אנושיים הזכרים חיים פחות שנים.
הסתבר לי שלעומת בעלי החיים המבוייתים, מצב הזכרים האנושיים עוד יחסית טוב.

מה שעוד למדתי, ממחקר רחב היקף בקרב הכת הנוצרית של האדבנטיסטים, הוא שטבעונות מגדילה את תוחלת החיים, יותר לגברים מאשר לנשים, ובכך מקטינה את הפער בתוחלת החיים בין שני המינים. המחקר הראה תוספת של 7.28 שנים לגברים ו 4.42 שנים לנשים.
לגברים יש תועלת רבה יותר מאשר לנשים מאימוץ תזונה טבעונית!

(A huge study of Seventh Day Adventists who ate little or no meat showed longevity increases of 7.28 years in men and 4.42 years in women) 

היתרונות הבריאותיים והסביבתיים הם אקסטרא, ואם אתם לא יודעים מה לאכול, אז הנה תשובה חלקית, בבלוג הזה ממש.  אז מה בדבר קצת אחווה זכרית? הא?

מחשבה אחת על “הבטים מגדריים של טבעונות

להשארת תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s