meetup


יש אתר, ויש גם ישומון נלווה, המאפשר לאנשים לארגן מפגשים על כל מיני נושאים. יש תשלום צנוע לפתיחת קבוצה, ואולי גם לתחזוקה שוטפת, אבל השימוש באתר כמשתתף גרידא הוא חינם. יש שם קבוצות על מגוון מאד רחב של נושאים, והפגישות אינן וירטואליות. לחלקן יש מקום קבוע, חלקן נודדות אבל בדרך כלל באותה העיר.

התחלתי להשתמש בשירות הזה כאשר חיפשתי נואשות דרך להמשיך וללמוד פילוסופיה במהלך שישה חדשי שהות בפריז. שמחתי למצוא קבוצה בשם "philo cafe in English" דרך השירות הזה, קבוצה של אנשים הנפגשת אחת לחודש בבית קפה, לדבר פילוסופיה. לא סתם בית קפה, אלא זה שז'אן פול סארטר וסימון דה בובואר נהגו לשבת בו. ופעם בחודש יש גם סעודת ערב בבית המארגן, בתשלום, שגם לפניה, במהלכה ואחריה מדברים פילוסופיה, ופוגשים אנשים.

בהמשך מצאתי גם קבוצה מאד פעילה של טבעונים בפריז, דרך אותו שירות. רוב המפגשים של הטבעונים לא דווקא התנהלו באנגלית, אבל זו הייתה קהילה די רב לאומית כך שתמיד אפשר היה לתקשר עם מישהו. והיו שם אנשים, בעיקר נשים למעשה, שהיה מעניין לדבר אתם. היו פיקניקים מאד נחמדים בפארקים של פריז, בהם כל אחד הביא משהו לאכול, ואנשים חלקו את האוכל אחד של השני. חבל שאין גם בארץ פיקניקים כאלה. והיו מפגשים במסעדות, כולל כאלו ש"טובענו" במיוחד לאותו ערב שהיו גם הם מוצלחים מאד. פגשתי שם אנשים טובים (טוב ברור, טבעונים…) שעם חלקם אני עדיין בקשר פייסבוקי.

גם בארץ יש את השרות הזה, אבל רוב הקבוצות שהשרות מציע לי הן של יזמות, הייטק, טכנולוגיה ועוד נושאים שכבר לא עושים לי את זה כיום. אבל הייתה לפני שבוע פגישה ראשונה של קבוצת "כותבים" חיפאית. יותר נכון אנשים שהיו רוצים לכתוב. בתור פגישה ראשונה היא הייתה סבירה, אבל הרבה כתיבה לא הייתה שם, בעיקר כי אנשים הציגו את עצמם. אני חייב להגיד שהגיעו אנשים "מעניינים". נראה מה יצא מהדבר הזה. מפגישות ה"מנסים לכתוב" הקודמות בהם השתתפתי, כולל אחת שבה היינו חמישה ונפגשנו אחת לשבועיים במשך שנה או יותר, לא יצא הרומן הגדול שלי 🙂 אולי אי אפשר לדחוק החוצה משהו כשהפנים ריק.

ואיך היה הקפה הפילוסופי באנגלית? מאכזב. זו הייתה חבורת אנשים שרובם לא קראו פילוסופיה בחייהם, או אפילו למדו שום דבר קשור. היו שם אנשים מעניינים, בעלי השכלה, רחבי אופקים, ממדינות שונות ומרקעים מגוונים. על פניו, מתכון מנצח לדיון מרתק. אבל פילוסופיה לא הייתה שם, וגם הנושאים שזכו בהצבעה (הקבוצה מציעה נושאים, המארגן בוחר שלושה מתוכם, הקבוצה בוחרת בהצבעה אחד מהשלושה) היו בדרך כלל בנאליים ונדושים. הדיון היה בהתאם. גם מיקום הפגישות,  בקומה העליונה של Café de Flore, מלכודת תיירים בה אספרסו עולה חמישה יורו, לא היו לטעמי. פרשתי מהפגישות האלה אחרי שלושה מפגשים, אבל לפחות נשארו לי משם שני אנשים אתם יש לי עדיין קשר. לפחות ברמה של "מעניין לי לראות מה הם משתפים בפייסבוק". אחד מהם אפילו בארץ כרגע.

שווה לכם לבדוק את השרות הזה, אם אתם מחפשים להרחיב את מעגל האנשים שיהיה לכם מעניין להיפגש אתם. אני עדיין מחפש.

מחשבה אחת על “meetup

  1. Interestingly I just started using meetup last week, after looking for some local drum circles to try out and finding some groups that are set up using meetup… Worked well for me too!

להשארת תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s