מונוגרמות ומכנסיים מופשלים.


אולי מה שהעם היהודי צריך לעשות כדי להבטיח את הישרדותו, הוא לממן כמה מחקרים רפואיים ש"יוכיחו" לכל שאר העולם שכדאי למול את בניהם. או (עדיף) להפסיק למול את בניו.

במלחמת העולם השנייה, ההבדל הזה בין יהודים ללא יהודים (שכמעט ולא מלו), ובין יהודים ליהודיות, היה עניין של חיים ומוות, ואפשר להרבה יותר נשים מגברים, ילדות מילדים, לרדת למחתרת, להתחזות כנוצרים, ולשרוד.

הנושא עלה כששאלתי את אבא שלי מה היה השם על התעודות המזויפות שהיו לו ולהוריו כאשר הסתתרו בכפר הנידח ההוא במערב סלובקיה. מסתבר שהתעודות לא היו מזויפות אלא הונפקו על ידי הרשויות, תמורות שוחד, כביכול בעיירה במזרח המדינה בשם מיכאלובסקה שכבר נכבשה על ידי הצבא הרוסי, ולכן אי אפשר היה לברר את אמיתותן עם הפקידות שם. ושמו של אבא שלי שם היה Ondrei šalat. סבא שלי נקרא לדיסלב וסבתי אלנה.

למה דווקא השמות האלה? אתמול למדתי, שהשמות נבחרו כך שראשי התיבות של השם על התעודות יהיו תואמים למונוגרמות שהיו כבר רקומות, כנהוג בימים ההם (בהם לעבודת נשים לא היה ערך כלכלי), על כל פריט לבוש שלהם, וגם על כלי המיטה והממחטות. מסתבר שחוסר התאמה למונוגרמות הרקומות עלה לאנשים בחייהם, כאשר חשדו בהם בשל חוסר ההתאמה הזה. אלוהים בפרטים הקטנים..

התאמת השם למטפחת האף הייתה תנאי הכרחי, אך לא מספיק. האיכר שהסתיר את משפחתי ידע שהם יהודים, והתעודות נועדו רק כדי לספק  לו כיסוי. הוא אפילו רשם את משפחתי תחת שמם הבדוי אצל המשטרה בכפר, ודווח שהוא משכיר בית לפליטים (נוצרים) ממזרח המדינה, כדי שיוכל לקבל הקצבת מזון בעבורם.  אבל אם היו דורשים מאבי או סבי להפשיל מכנסיים, זה היה סוף הסיפור. ואני מניח שכאשר המקלחת היא צינור בחצר, כמו בכפר ההוא, קשה להסתיר מהמארח שלך במשך שנים את העדרו של קצה איבר המין שלך.

היום, יש כבר לא מעט נוצרים שמלים את בניהם, ושמעתי שבתעשיית הפורנו, כל ה"כוכבים" נימולים משום מה, אז היום יהודים יכולים אולי לטעון, כשיפשילו להם את המכנסיים, שיש או הייתה להם קריירה בסרטים כחולים.

אבל למה בכלל לעשות את הדבר הברברי הזה, (אם אתה לא שואף לככב  בסרטי פורנו)?

להשארת תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s