החדש והרע


עכשיו יש דרך קלה יותר ליצור ב-WordPress.com! נסו את עורך הפוסטים החדש שלנו!

זו הכותרת שהחלה לפני כמה חדשים להתנוסס בראש כל דף שבו אני עורך רשומה, משדלת אותי לעבור לגרסה החדשה של העורך, זו ש wordpress מנסים להעביר את כל ציבור המשתמשים אליה. אלא שמספר הבאגים בגרסה הזו עולה אפילו על מספר התכונות שנשרו ממנה לעומת הגרסה הנוכחית.

ברגע שהתפתית ללחוץ על הקישור, ועברת לעורך החדש, אין לך יותר קישור חזרה לעורך הישן. היה קישור כזה, ונעלם. מישהו שם החליט שהעורך החדש בשל דיו, ואין להסתכל אחורה.

יש גם מראה חדש לדף הסטטיסטיקות של הבלוג, וגם לכל דפי ניהול המערכת. מראה חדש שאפשר להתווכח אם הוא נראה יותר טוב מהישן, אבל אי אפשר להתווכח על זה שתכונותיו חסרות. אין טעם לפרט כאן מה חסר, כי אט אט wordpress משלימים את החסר ומתקנים את הטעון תיקון. ועדיין מרגיז שגוררים אותך בצווארונך אל החדש לפני שנגמרה העבודה. שהופכים אותך לעכבר הניסיונות שלהם.

נכון לעכשיו מבטיחים שהמראה הישן והעורך הישן ישמרו במקביל, ותהיה דרך להגיע אליהם. בדקתי וניסיתי, וקראתי בפורומים של התמיכה, והנה מה שמצאתי:

לכל הדפים בפורמט הישן והטוב אפשר להגיע מדף הניהול הישן, שאליו אפשר להגיע על ידי הוספת wp-admin/ לכתובת הבלוג.

ליצירת רשומה חדשה, הוסיפו לכתובת הבלוג את הסיומת wp-admin/post-new.php/ 
אפשר גם ליצור סימניה או קיצור דרך לכתובת.

לדוגמה: http://INSERT_NAME_OF_YOUR_BLOG_HERE/wp-admin/post-new.php

לעריכת פוסט קיים הוסיפו את הסיומת  wp-admin/edit.php/ ותגיעו לרשימת כל הרשומות. אם תבחרו עריכה מתחת לרשומה  קיימת, תגיעו לעורך הישן והטוב ולא לחדש והרע.

כל הטיוטות נמצאות בסיומת הזו: wp-admin/edit.php?post_status=draft&post_type=post/

בכדי לראות את דפי הסטטיסטיקות בפורמט הישן, למרות שהחדש די בסדר לדעתי, ויש עדיין בשלב זה קישור בתחתית העמוד החדש אל הדף בפורמט הישן, הוסיפו את הסיומת
 wp-admin/index.php?page=stats/

והערה אחרונה:  יש ישומון של wordpress לאנדרואיד,  ואם אתם מצלמים בנייד תמונה בכדי לכלול אותה ברשומה עתידית, שיתוף התמונה ל wordpress מכניס אותה ישר לספריית המדיה של הבלוג, זה עובד טוב. אבל כדאי להימנע (בשלב זה) מיצירת רשומות בישומון. ניסיתי את זה – כשיש לי רעיון לרשומה, להתחיל אותה בטלפון ולגמור אותה במחשב. אבל אם מתחילים רשומה שם ומסיימים אותה במחשב, מרכיב התאריך בכתובת יוצא זה שבו שמרתם את הטיוטה ביישומון, לא משנה מתי תפרסמו אותה. תקלה. ולכן גם סדר הרשומות בבלוג יוצא שגוי. אפשר לתקן את הכתובת ידנית כשעושים "עריכה מהירה" לרשומה, אבל אז הכתובת שקיבלו המנויים במייל כבר לא תהיה תקפה.

הנה בלוג מעולה עם טיפים ל wordpress.com באנגלית.

ואם תרצו לספק בפורומי התמיכה משוב על ה"מראה החדש", ביקורת בונה בלבד בבקשה, אנא תייגו את תגובתכם בתגים של הרשומה הזו.

מחשבה אחת על “החדש והרע

  1. לא נתקלתי בבעיות שאתה מזכיר, אבל נתקלתי באחרות. אני עדיין חושבת שלו הייתי בוחרת ב-blogspot היו חיי קלים יותר. אני באה מבלוגיה שבה הפסיקו לגמרי להשקיע בפיתוח האתר, שזה רע מאוד – אבל מסתבר שגם הפיתוחים והשינויים הבלתי פוסקים הם לא תמיד דבר טוב. שינוחו קצת…

להשארת תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s