דת השנאה ממקורות היהדות


פעם, הוי תמימים שכמותם, היו אנשים כמו הרמן כהן, פילוסוף יהודי-גרמני, שכתב ספר בשם "דת התבונה ממקורות היהדות" וחשבו שיש בדת היהודית בסיס טוב לנאורות, לתבונה, לקדמה. שחשבו שבני הדת היהודית יהיו אזרחים טובים יותר בחברה האזרחית, החילונית, הליברלית. הרמן כהן אגב, התנגד לציונות, וחשב שלאומיות יהודית אינה ראויה ותעשה אך רע לעם היהודי.

א.ב. יהושע מספר:'"בתחילת המאה ה-20 פנה הפילוסוף היהודי מרטין בובר אל חברו הפילוסוף היהודי הרמן כהן, והציע לו להצטרף לתנועה הציונית. הרמן כהן דחה את הבקשה הזאת מכל וכל: האם באמת היהודים מבקשים להיות סתם מאושרים כמו כולם? – שאל בסרקזם מר. האם בשביל להקים עוד אלבניה קטנה ולאומנית במזרח התיכון סבלנו את הסבל הגדול של ההיסטוריה היהודית? האם נמיר את השליחות הגדולה שנטל על עצמו העם היהודי להיות אור מוסרי ורוחני לגויים בשעשועי דגלים ומצעדים?"' (מתוך ספרו של א.ב.יהושוע "אחיזת מולדת" הוצאת הקיבוץ המאוחד)

אכן, אלבניה קטנה ולאומנית הקמנו כאן, אבל מה שאני לא בטוח שהרמן כהן צפה, היה האופן שבו הדת היהודית תהפוך להיות דת השנאה. התובנה הזו נוחתת עלי קצת באיחור כנראה, בגלל שאיני מצוי בחוגי הימין הדתי לאומני. הייתי מודע לקיתונות השנאה והשטנה שרבנים "חשובים" כמו הרבעובדיה שפכו תדיר על חילונים, נשים, הומוססקסואלים, קונסרבטיבים ורפורמיים, בעצם כל מי שלא הסכים אתם "מבפנים". הייתי גם מודע לפסקי הלכה והתבטאויות גזעניות כלפי ערבים בפרט וזרים בכלל, כמו למשל "תורת המלך" או פסקי ההלכה האוסרים השכרת דירות לערבים. אבל תמיד ייחסתי את זה לפן הימני-לאומני של המתבטאים, לא לפן הדתי.misgad1_wa

באו אירועי תג מחיר האחרונים, ואחריהם התבטאויות של רבנים בזמן ביקור האפיפיור, והוכיחו לי עד כמה אני טועה. הדת היהודית שהתפתחה תחת המפעל הציוני הפכה לדת הרוויה בשנאת דתות אחרות. השחתת מסגדים וכנסיות, ולא נאמר בתי עסק של ערבים, ממחישים מה עומד מאחורי המעשים של נוער דתי עד חרדי שעושה מעשים אלה, שהוא (לא במקרה) גם ימני. כתובות נאצה נגד מוחמד ונגד ישו, ציורי חזיר על מסגדים, הם ביטויים שאי אפשר להתכחש להם של מלחמת דת, שהצד היהודי של הסכסוך מנסה בכל כוחו להצית. יש פה אנשים שמנסים להמיר את הסכסוך הלאומי לסכסוך דתי, להמיר את בני הפלוגתא הפלסטינים שלנו בכל העולם המוסלמי והנוצרי. זה יגמר רע מאד.חזיר

אני לא מוכן לקבל את הטענה שאלו עשבים שוטים. הנערים האלה מקבלים את דעת "הגדולים" של רבניהם. ולא רק הרבנים. לא במקרה נעדרו אנשי המפלגה הדתית לאומית המכנה עצמה הבית היהודי מפגישות עם "הוד טומאתו", כפי שמכנים בחוגיהם את האפיפיור. גם הם הרגישו צורך לבטא את סלידתם ושנאתם לבני הדת הנוצרית ולהחרים את אפיפיור שאפשר בהחלט לקרוא לו חובב ציון. כי שנאתם היא על רקע דתי. נטו.

ראו למשל את הכתבה הזו באתר "הקול היהודי" שם הרב מאיר דוד דרוקמן מסכם את ביקור האפיפיור. הידעתם שישו הוא בעצם ראשי תיבות של "יימח שמו וזכרו" ? שאין מזכירים את המילה צלב, אפילו לא בבית הצלוב. אומרים "שתי וערב". ומספר עוד הרב דרוקמן סיפורים כמו אלה:

"מספרים כי לאחר הפגישה עם ה'פויפס' – חיפש הרב הרצוג מקווה טהרה ברומא כדי להיטהר במימיו מהטומאה הוותיקנית"  – פויפס, הוד טומאתו,…

"דומני שהנשיא שימון לא השתחווה ב'סדר העבודה' של יום הכיפורים, אם בכלל, כפי שהוא התקפל כולו וקד קידה של כבוד נוכח השתי וערב של הפויפס."

"להווי ידוע, אלפי שוטרים יהודים חויבו לענוד על דש בגדם תג, לא יאומן ולא יסולח, ותחזיקו חזק בכסא: תג ועליו חקוק מצד אחד שתי וערב, ומצידו השני של התג – דמות דיוקנו של האורח, הלא הוא, הפויפס ממלא מקומו של 'אותו האיש' ימש"ו."

"אומרים שהאדמו"ר מגור הרה"ק ה'לב שמחה', חלה את חוליו ממנו לא קם (זכר צדיק לברכה) – עקב קיומה של האוניברסיטה הנוצרית-המורמונית על הר הצופים, ואילו כאן הציפו את כל הארץ בטומאת עבודה זרה (או לפחות באביזרייהו דעבודה זרה) – וכפי שהתבטא על כגון דא כ"ק אדמו"ר זי"ע מליובאוויטש – "ואין פוצה פה ומצפצף".

אוסף שכזה של אמונות טפלות ושנאה דתית, זו היהדות במאה העשרים ואחת?
הגרסה הזו של הדת היהודית היא פרי הבאושים של המפעל הציוני, ושום סיפורי רב-תרבותיות או "צו-פיוס" לא יגרמו לי לכבד או לרצות לקיים את הזבל הזה.
בשביל זה הקמנו פה מדינה?

2 מחשבות על “דת השנאה ממקורות היהדות

  1. אי מוסר הוא אי מוסר הוא אי מוסר ומוסר הוא מוסר הוא מוסר. ולא משנה התואר והמראה והדיבורים והמורשת והגנים. כשאני מזהה את עצמי כיהודי זה, התפקיד לעשות את ההבחנה הזאת זה הדבר היחיד המשמעותי בעיני וחוץ מזה כלום. מברך אותך על הפוסט הזה. חשוב מאין כמוהו.

  2. פינגבק: אלמוות | דרכי עצים

להשארת תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s