מעיין הנעורים


לכעס הגדול על אייל גולן, "הזמר השני", אבא שלו וכל שאר הפמליה שלו היו לדעתי לא מעט רכיבים שאין להם כל קשר עם זה שמדובר בקטינות.

אייל גולן ועמיתיו לפרשה הפרו טאבו שימיו כימי המין האנושי: יש לך זכות לטבילה אחת במעיין הנעורים, והזכות הזו עומדת לזכותך כשאתה צעיר.

הנשים הצעירות אמורות להיות בנות הזוג של הגברים הצעירים. כך יש למין האנושי את הסיכוי הגדול ביותר להתרבות. הגברים הצעירים יישארו בחיים ויהיו שם מספיק זמן כדי להבטיח את שרידת צאצאי הנשים הצעירות, הפוריות. לפחות כך זה היה נכון כאשר בני האדם חיו 30-40 שנים בממוצע.

היום זה כבר פחות נכון. גברים שורדים יותר שנים, מספיק שנים כדי לגדל צאצאים עד גיל בגרות גם ב"סיבוב שני". יש להם את את היכולת הביולוגית להפרות ביצית נשית עד גיל 70-80, והביציות הפוריות קוראות להם. והביציות האלה נמצאות בחצוצרות של נשים צעירות.

אז לרובנו עומדת הזכות לעשות סיבוב אחד של זוגיות פוריה. ואנשים המכים את השיטה, אם בזכות היותם מפורסמים (או מפורסתמים) או בזכות היותם עשירים מרגיזים אותנו, כי בזכות פרסומם ו/או עושרם, עומד לשרותם הפוטנציאל הביולוגי להתרבות יותר מאיתנו. הם יכולים להפיץ את הגנים שלהם יותר מאיתנו.

1452118_10151806560804372_520001165_n

קרדיט: אמיר שיבי

נכון שזה הומר ביחסי מין "בהסכמה" עם קטינות מעריצות, שבהם הזמר הידוע יעשה כל מאמץ שלא להפיץ את זרעו – תביעות אבהות יכולות לעלות לו ביוקר. או ביחסי מין / קניין  עם אשה הצעירה ממך בעשרות שנים, איתה חתמת על הסכם ממון קפדני ושתשתדל לא להיכנס להריון כדי 1 – לא לקלקל את הבטן ההדוקה שבזכותה היא חיה בעושר ועושר ו 2 – כדי לא להשאר לגדל לבד את הילדים אחרי שבעלה העשיר והזקן יתפגר הרבה הרבה שנים לפניה

יש את הדוגמאות הנפוצות בארצות נחשלות יותר, בעיקר מוסלמיות, של נישואין של בני 40 עם ילדות בנות 8-9. בשם הרב-תרבותיות אני מעדיף לא ולנסות ולנתח מה בדיוק עומד מאחורי נישואין עם ילדות שלפני גיל הפוריות, אבל ברור שמה שמרגיז את המתבונן המערבי במנהגים אלה, בא מאותו מקום ממנו נובעת הטינה לאייל גולן וחבורתו. ממקום שאם מקלפים ממנו את כל החלקים השייכים ל"תרבות", ל"הביטוס" בלשון הסוציולוגים, נשארות האופטימיציות שהמין האנושי שכלל במשך מאות אלפי שנים להבטחת שרידותו.

אייל גולן ודומיו מזכירים לנו את אותם האריות שאחרי שהצליחו להבריח מהלהקה את זכר האלפא הקודם ולרכוש לעצמם את הזכות להרביע את נקבות הלהקה כולן, מיד הולכים והורגים את כל גורי האריה השליט הקודם. (הלביאות אגב, מתייחמות מיד אחרי שממיתים את גוריהן). הגברים שבינינו מרגישים שבאיזה מקום נגזלה מהם את האפשרות התאורטית לקיים יחסי מין עם אותן נערות (טוב, לא מיד, שיגמרו תיכון לפחות)  ולהפרות אותן (הן כבר בגיל הפריון, לפחות ביולוגית). הנשים בינינו כועסות גם הן, כי אותן נערות מאד צעירות "נדחפות לראש התור", ועוקפות אותן, תוך ניצול נעוריהן הבתוליים, בדרך להפריה שאליה תוכנתנו במשך אלפי דורות לשאוף. הסדר (הליטראלי) הטוב מופר.

בסופו של דבר, זה הכל ביולוגי. עטוף אמנם בהרבה מאד שכבות של טאבו, שחלקו אפילו מצא את דרכו אל ספר החוקים, אבל עדיין, מאחורי כל הדיבורים והציקצוקים בשפתיים, הגנים שלנו הם אלה שמדברים פה. הגנים השואפים לבוא לידי ביטוי.

כן, מחפיר שיש נערות המוכנות לקיים יחסי מין (בהסכמה, ברור שבהסכמה) עם פמליה שלמה רק כדי "לגעת באור", או "בעור" של מישהו מפורסם. "החינוך שהנערות האלה קיבלו, איום ונורא". אבל מסתבר שחלק מהמעורבות הן נערות ממשפחות הרוסות החיות בפנימיות לנערות במצוקה. לא "נורמטיביות" – למרות שהסגידה למפורסמים היא כבר הנורמה בפועל.

אני מקווה שבפסקה מעלה יצאתי ידי חובתי להיות מזועזע מהצדדים החברתיים של הפרשה הזו. גם אם לא, היו מספיק שהזדעזעו והתבטאו על זה ברהיטות גדולה משלי, אז לא נורא.

מחשבה אחת על “מעיין הנעורים

  1. תיאוריה מעניינת. אם כי נדמה לי שיש גם הסבר פשוט יותר: זעם קדוש הוא פשוט כיף, בעיקר כאשר הוא מופנה כלפי שערורייה מהסוג הזה, וכאשר אפשר להתפלש גם עמוק בתוך בוץ הרכילות (ולהתעמת תוך כדי כך עם טיפוסים תמוהים כמו רני רהב).

להשארת תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s