רוקדים ושרים


הקדושה היא כמו קרינה אלקטרומגנטית. עצמתה, יורדת ביחס ישר לריבוע המרחק. זה מסביר כנראה את עוצם התשוקה של המתהוללים בהילולת ל"ג בעומר במירון להיכנס אל תוך מתחם המגודר, הגראונד זירו של ההילולה.DSC02278

למרות שיצאנו באוטובוס הראשון מחיפה, כשהגענו למירון, המתחם היה מלא. כלומר, מלא לשכמותנו. היו מספר דרכים לחדור פנימה, שלצערנו לא היו לנו זמינות.

אפשרות ראשונה, להיות אדמו"ר ולהגיע בעקבות ראש חץ של בריונים צעירים שיפלסו לך דרך פנימה. על זה כבר סיפרתי כאן.

האפשרות השניה, היא לקרוע בכוח הזרוע את גב הפח של הטריבונות, ולטפס על גב הטריבונות, גובה של כשלוש קומות, אל חומת החרדים שבראשן. כמו למשל החברים בסרטון מטה:

לא יכולנו לעשות את זה, כי מטפסים לא חרדים שטיפסו על גב הטריבונות לא הצליחו לחזור את חומת הרוקדים שבראשן ונאלצו לרדת חזרה בבושת פנים.

היה מאד מפחיד לראות את זה מבחוץ, כי הטריבונות היו כבר עמוסות בערך ב 150%, ועוד ועוד אנשים עלו כל הזמן. והרוקדים קפצו ושרו ורקדו. כנראה שהרשב"י התערב אישית, כי זה היה פשוט נס שהיציעים לא קרסו כאשר אלפים קופצים כולם יחד מעלה מטה בתדר אחיד..

אבל אלו שכן נכנסו, עושה רושם שנהנו מאד. ראו למשל את אלו:

והדרך השלישית? בתחילת הערב, חבילת כוסות חד פעמיות בידך, אותה אתה כביכול מביא כדי להרוות את צימאון הרוקדים הספיקה כדי לעבור את מחסום השוטרים. אבל אלו הבינו די מהר את הפרינציפ, מה גם שבכל פעם שהם הזיזו מעט את המחסום כדי לתת ל"מביא כוסות"  להיכנס, נדחקו בכוח הזרוע עוד כמה בעקבותיו, והשוטרים היו צריכים להזיע קשה כדי לסגור את הפרצה.

בהמשך הערב, עלה רף הכניסה בהדרגה מחבילת כוסות לקרטון פחיות,לקרטון בקבוקי ליטר וחצי. הכל משקאות ממותקים, החרדים לא מאמינים במים סתם, המינימום הוא "געשמאקע קאלטע וואסער". DSC02250

אבל גם אם הייתי משקיע במשקאות ממותקים, לא היה עוזר לי. כי הכניסה הייתה לגברים (כמובן) חרדים בלבד. בהמשך הערב, היית כבר צריך לשאת פיילה גדולה עם מי קרח ובקבוקי שתיה כדי שהשוטרים, שכבר נשבר להם בגדול מזה שעושים מהם צחוק, יסכימו לתת לך לעבור. ואז גם הופיע "בורר" חרדי שניסה לעשות שם קצת סדר.

אני חייב להגיד, שבקומבה מלה, בהודו, עם 50 מליון הודים, היה יותר סדר ופחות דוחק. חוץ מהקטע בסוף בו קרס הגשר בתחנת הרכבת, בשעה בה הייתי אמור להיות שם, ונהרגו כמה עשרות. אבל למזלי עזבתי קודם.

עוד רשומות עם "חוויות" מההילולה השנה: מרפקים, חרד'קים

2 מחשבות על “רוקדים ושרים

  1. פינגבק: מרפקים | דרכי עצים

  2. פינגבק: חרד'קים | דרכי עצים

להשארת תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s