תשמעו בדיחה…


אחד, לא חשוב בן איזה דת, יורד מחדרו בבית המלון לקבלה, וצועק על פקיד הקבלה:"איזה מין מלון אתם מנהלים פה? אני רואה בחורות ערומות מחלון חדרי בחדרים שממול! מה זו הפריצות הזו?"  עונה לו פקיד הקבלה בנחת ואומר שעד כמה שידוע לו, אין שדה ראיה אל תוך החדרים שממול. ועל כך משיב האורח: "שים כיסא על השולחן, עלה עליו ואז תראה בעצמך"…

בדיוק את אותה ה"בדיחה",שמעתי ברדיו היום בצהריים. מסתבר שיש באשקלון חוף רחצה לדתיים שבו הרחצה לגברים ונשים בימים נפרדים. או אולי שעות נפרדות. החוף מוקף כולו בחומת בד אטומה, ולמרות זאת, דורשים הדתיים למנוע רחצת חילוניים במרחק 200 מטרים מכל צד של החוף. למה? כי הגברים הדתיים מנקבים חורים בחומת הבד ומציצים דרכם על הנשים החילוניות.

וזה מפריע להם.

מפריע להם גם שהחנייה משותפת גם לבאי החוף הרגיל, שאין מחיצות יוטה הנכנסות אל תוך הים וכתוצאה מכך החוף “חשוף לפריצות נוראה מהחוף הסמוך” ושאין דרכי גישה נפרדות לחוף.

בשמיעה ראשונה, זה נראה לי מגוחך ומקומם. אבל במחשבה שנייה, זה לא יותר מגוחך ומקומם מהאינדוקטרינציה שעושים לנשים דתיות, ואף לילדות דתיות, להסיר פיתויים לא רצויים מעיני הגבר הדתי. להסתיר את שערן, לטשטש את קווי המתאר של גופן, להשתיק את קולן, ואף להעלים את עצמן לגמרי, בעזרת הנשים או בחלקו האחורי של האוטובוס.

זה לבטח יותר נוח, לגברים כמובן. מונע מהם את הצורך להתאפק. למה להתאפק כשאפשר לדכא? למה להתפתות כשאפשר להעלים את הפיתוי?

גם לי היה יכול להיות יותר נוח אם למשל היו מעלימים כל בשר משדה הראיה שלי (לו אכילת בשר הייתה עדיין פיתוי מבחינתי). מרגע שבחרתי בטבעונות, למה שלא אבוא בדרישות לאוכלי הבשר שלא יאכלו בשר בשדה הראיה שלי? שיסתירו את ערימות הפגרים בקצביה שבסופרמרקט כדי שלא אצטרך לראות אותן בדרך אל הירקות? שדוכני שווארמה לא יציגו את השיפוד המסתובב בפרהסיה, כי זה מפריע לי. מה, האידאולוגיה שלי פחותה מזו של הדתיים?

ומה לגבי דברים מתוקים? זה הוגן להציג את גושי החלבה המפתים בקדמת הדוכן ולגרום לי לחטוא באכילתם? צריך להעביר חוק שאוסר הצגת חלבה בפרהסיה, אלא אם כן היא עם קקאו – שאת זה אני פחות אוהב. אבל עם פיסטוקים – בהחלט להסתיר. ולהסתיר כך שלא תהיה לי אפילו אפשרות להציץ על זה.

טוב, אז להסתיר זה פתרון. אבל אולי עבודה גם היא פתרון. אולי תעסוקה יצרנית תשאיר לרוחצים הדתיים התאוותנים של אשקלון פחות זמן לפנטז על החילוניות בביקיני מצידה השני של חומת הבד ולא ישאיר להם מספיק זמן לחורר חורים בחומה.

ואולי גדר בטון היא הפתרון? העיקר שתהיה מספיק גבוהה כך שגם אם שמים כיסא על שולחן אי אפשר להציץ מעליה.

7 מחשבות על “תשמעו בדיחה…

  1. דיכאון.
    מעניי
    ן למה בפרסום המצורף מאבחנים את המצב כ "סכנה רוחנית".
    כמו כן ניתן ללמוד מהפרסום על הטרנד הבא: מגרשי חניה נפרדים לחילונים ודתיים. את אלה של הדתיים רצוי לחלק בין הגברים לנשים.

להשארת תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s