עוד פעם על תוחלת החיים של זכרים


הייתי מאושר לקרוא הבוקר בעיתון הארץ שעד שנת 2030 ייסגר (בבריטניה) הפער המגדרי בתוחלת החיים, ומשך החיים של גברים ישתווה לזה של הנשים, ויהיה כ 87 שנים.

לא מצאתי את הכתבה עדיין באתר עיתון הארץ, אבל כן מצאתי את הכתבה המקורית באתר ה BBC:

Men set to live as long as women, figures show

הסיבות העיקריות לעליית תוחלת החיים של גברים, הגדלה בקצב יותר מהיר מזו של הנשים, היא שגברים הסירו מעצמם שני גורמים שהרגו בהם יותר מבנשים: הם נהגו לעשן יותר וכעת נגמלים מזה, והם עבדו בעבודות מסוכנות יותר, למשל במכרות, והיום עבודות כאלו מקצרות את חייהם של גברים רק במדינות העניות. הבריטים עוברים יותר ויותר לעבודות משרדיות, שם הסיכון הגדול ביותר הוא להחליק בשרותים.

כמו כן יש שיפור משמעותי ביכולת הטיפול בהתקפי לב המורידה את התמותה, ואנשים גם מפנימים אט אט שמזון מן החי סותם להם את העורקים, ומצמצמים את צריכתו.

זה בבריטניה, שם ההפרש בין גברים ונשים כיום הוא 4 שנים, לעומת 3.6 בישראל, ו 12 שנים ברוסיה. לא ברור לי מה הסיפור של הרוסים, למה הגברים שם מתים מוקדם. שתייה? עישון? עבודות מסוכנות?

לגביי אני, עבודות מסוכנות איני עושה, לעשן הפסקתי לפני 35 שנים במצוות זוגתי שתחייה, וגם לפני כן עישנתי מעט. אני לא צורך מזון מן החי ויש לי גנטיקה טובה במחלקת הלב כך שגם גורם סיכון זה לא משמעותי. עכשיו רק צריך לדאוג לרסן את אהוד ברק בעניין איראן, ואהיה מסודר.

וכמובן, צריך לעשות גם משהו בעניין תוחלת החיים של הזכרים ממינים אחרים. למשל אותם האפרוחים הזכרים  הצהבהבים בני יומם, הנטחנים בעודם בחיים, מיד לאחר בקיעתם מהביצה. כך נוהגים גם המגדלים האורגניים וגם יצרני ביצי החופש, למי שמשקיט את מצפונו בקניית ביצי חופש.

מחשבה אחת על “עוד פעם על תוחלת החיים של זכרים

  1. ואני חשבתי שנשים מעריכות חיים כי תמיד יש להן עבודה (בבית, היא הרי לא נגמרת) ובגלל שהן פעילות פיסית, יותר מהגברים… אוף שוב פעם עבודות הבית האלה 😉

להשארת תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s