על כוח הגברא של הסינים


היית מצפה שהעובדה שיש מיליארד וחצי סינים תצביע על זה שאין להם בעיות עם כח הגברא. אך מסתבר שהם חושבים אחרת.

צעיר בני הסב את לבי לכך שבערך חצי מהחיות הנמצאות ברשימת החיות בסכנת הכחדה, נמצאות שם בגלל איזשהו חלק בגופם שסינים, קוריאנים או יפנים מאמינים שיכול להגביר את אונם המיני. או – כלשון הכיתוב על בקבוק המכיל מיצוי כיס מרה של דובים:

“Fight 100 battles in nine nights with no loss of verve and leave the ladies with cherished memories.”

חיפשתי ברשת והייתי המום מהמספר הגדול של בעלי חיים שהסינים חושבים שבאו לעולם כדי להזקיף את אבריהם. הנה כמה מקורות

Endangered Animals and Chinese Medicine

Aphrodisiacs and Chinese Medicine

Ending the Tiger Bone Trade

הסינים צורכים הרבה איברי מין של חיות: צבאים, כלבים, נמרים, שוורים (בתמונה), כלבי ים, לוטרות ועוד.

וגם הרבה דברים שיש להם צורה של פין, כמו צדפות ענק נדירות מצפון מערב ארה"ב, מלפפוני ים, וכמובן קרניים.

קרנפים הולכים להיעלם מן העולם בגלל שהסינים חושבים שקרן קרנף טחונה היא מה שנחוץ בכדי לעורר את החשק המיני אצלם. אגב – במחקרים מדעיים לא נמצאו סימוכין לדעה הזו, אך לקרנפים זה כבר לא יעזור.

והנמרים? אין חלק בגוף הנמר שאינו משמש ברפואה הסינית. ובהקשר שכאן, מרק נמרים משפר ביצועים מיניים, עד כדי כך שמנת מרק עולה $320 בטייואן.

והרשימה עוד ארוכה. דובים בסכנת הכחדה בגלל שמיץ המרה שלהם, וכיס המרה שלהם טובים אתם כבר יודעים למה. בזמנו היו בסין חוות להפקת מיץ מרה של דובים. בחוות האלו היו הדובים מוחזקים בכלובים זעירים שבתוכם לא יכלו לזוז, לשבת או לעמוד. דרך חור בדופן הבטן מוחדר קטטר ממתכת אל כיס המרה ומיץ המרה טפטף דרך הקטטר לתוך צנצנת. הדובים שרדו כך מספר חודשים ולפעמים אפילו שנה-שנתיים. נשמע נורא, אך לא באמת גרוע יותר מלולי סוללה המפיקים את רוב הביצים שאנו אוכלים (שאינן ביצי חופש). בכל אופן, ארגוני זכויות בעלי חיים והאיחוד האירופי לחצו על סין לסגור את החוות האלה. סין נכנעה ללחץ חלקית, כדי שלא לסכן את אולימפיאדת בייג'ינג, וסגרה את רוב החוות, שהיו חוקיות לחלוטין. ומאז הדובים בטבע שוב ניצודים רק עבור כיס המרה וכפות רגליהם, והם שוב בסכנת הכחדה.

מעניין שהאיחוד האירופי לא הכריח את צרפת להפסיק את הפיטום הכפוי של אווזים. טוב – זה כבר חלק מהתרבות הצרפתית, ותרבות יש לכבד…

אז מה המסקנה מכל זה? האם הרפואה הסינית, המשתמשת בחיות נדירות להגברת כוח הגברא ועוד דברים חשובים אחרים צריכה לפנות את דרכה לויאגרה ולתרופות מערביות? אולי כן. עם כל הכבוד למסורות הסיניות העתיקות, אם הם ימשיכו כך, מאיפה הם ישיגו עיני פילים, אשכי נמרים וקרני קרנפים אחרי שאלו יכחדו מן העולם? העסק לא יכול ממילא להמשיך ככה. יש יותר מדי סינים ופחות מדי חיות.

עם עליית יכולתם הכלכלית של הסינים, הפיתוי לצייד סומלי, היכול לפרנס את משפחתו עשר שנים מצייד של קרנף אחד, לא יותיר לחיות הבר כל סיכוי. הסינים חייבים להפסיק עם זה בעצמם. וכיוון שיש להם עודף אוכלוסיה, אולי הם צריכים לחפש אמצעים לדכא את כוח הגברא, ולא לחזק אותו.

ואם חשובה להם אספקה סדירה של עצמות נמרים, שיגדלו נמרים. אין שום הבדל אמתי בין גידול פרות וחזירים למאכל וגידול דובים להפקת מיץ מרה או נמרים לבישול מרק. אולי זה מה שיציל את הנמרים מהכחדה…

מחשבה אחת על “על כוח הגברא של הסינים

להשארת תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s