אני גזעני?


יש קבוצה של שבעה סטודנטים, רדיקליים משהו, ממוצא אתיופי, הכותבים בלוג בשם YES, המאשימים אותי בהתבטאויות גזעניות בבלוג שלי.

חזרתי אחורה, וקראתי שוב מה שכתבתי, ואת מה שהם כתבו לי בתגובות (לי, ולאמא שלי…) ולא מצאתי כאלה. כן מצאתי התייחסות ביקורתית לדברים מסוימים בהם נתקלתי בקניה, אך לא חשבתי שיש בכך מן הגזענות. וגם לא חשבתי שהתבטאתי בצורה "פטרונית".

אך אולי אני טועה – אשמח בכנות אם מי מקוראי הבלוג יעזור לי לגלות התבטאויות פטרוניות, אוריינטליסטיות, יורו-צנטריות או סתם גזעניות במי מהפוסטים.

מה אתם חושבים? יש לי נקודה עוורת בעניין זה? הגזענות טבועה בי כל כך עמוק שאני אפילו לא מסוגל להבחין בה? אשמח לתגובות בעניין.

הבקשה לא מכוונת לאנשי YES. הנאצות שלהם פוסלות כל ערך של מה שיש להם להגיד.

2 מחשבות על “אני גזעני?

  1. אני לא זוכרת שום התבטאות גזענית בפוסטים שלך, ולא הבנתי אז על מה יצא קצפם של המלינים מהבלוג ההוא. נדמה לי שזה היה בפוסט על התספורות?

    אבל מעניין שהשתמשת במונח "נקודה עיוורת": כי אני באמת חושבת שרבים מאיתנו, אם לא כולנו, נוטים לפעמים, מבלי משים, לחשיבה סטיריאוטיפית ולכל מיני הכללות. תמיד נראה לי שהדרך משם לגזענות הרבה יותר קצרה ממה שנדמה, ולכן גזענות בעיניי היא לא איזה מכה שקורית תמיד ל"אחרים רעים", אלא היא חלק מחשיבה אנושית בכלל – משהו שצריך תמיד להשגיח עליו שלא יצא משליטה.

  2. כל מי שאומר משהו או כותב משהו עם איזושהי אמירה משמעותית מסתכן בכך שמישהו ייעלב. במקרה זה מדובר בחבורה שיש לה כנראה איזושהי אג'נדה של תחושת קיפוח – ולא חשוב מה שתגיד או תסביר – זה לא ישנה את דעתם. זה כמו אמונה או אי אמונה , שלגביה טעונים הגיוניים או רציונאליים אינם רלוונטיים. כנראה שצריך ללמוד לחיות עם זה שאי אפשר שכולם יהיו happy כל הזמן…

להשארת תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s