שרה


הראיון של שרה נתניהו בערוץ 2 גרם להרבה עיתונאים להתעלות על עצמם בביקורות מעליבות.  למשל" "שרה – אשה של מילים מועטות, אך לא מועטות מספיק" ועוד רבות וטובות.

מסיבות מובנות די התענגתי על הקטילות. יש משהו מעצבן בצורת החשיבה שלה שקשה לי בדיוק להגדיר. וגם איך שהיא נראית ומתלבשת הוא לא בדיוק מרגוע לעיניים. אך לא יכולתי שלא להיזכר בהגדרת מושג ה"גועל" שקראתי יום קודם ב "מפתח – כתב עת לקסיקלי למחשבה פוליטית" . זה מתחיל כך: "תחושת הגועל מנשים מבוגרות מושרשת עמוק כל כך בהוליווד, עד שאפילו כשהתפקיד מיועד במפורש לאשה מבוגרת, איש אינו רוצה לראות אשה מבוגרת באמת על המסך."

חלק מההשתלחות שלנו בשרה, אני חושד, קשור לסלידה מנשים מבוגרות על המסך, במיוחד כאלו שהן לא "אפטיטליך" בעליל כמו שרה נתניהו. אין באמת סיכוי שלא היו מסתלבתים עליה, גם אם הייתה סמל צניעות ההליכות וההסתפקות במועט ולא שרה על פרצופה הקציצתי ומה שאנו יודעים על תאוות התפנוקים שלה. אבל אנשים מבוגרים בכלל ונשים מבוגרות בפרט מזכירים לנו מה שאנו מנסים להדחיק – שלא נחייה לנצח, וגרוע מזה – לא נשאר צעירים. ועל זה, אין מחילה.

ופן נוסף של אי נוחות זוחלת מן הפרשה: איך הייתי אני מתנהג במצבם? הייתי מסרב? אמנם ההוד וההדר שנתניהו וברק מכורים להם לא עושים לי את זה, ומלון שבו יש מישהו בלובי שמנסה לחטוף מידי  את המטען ולקחתו אל החדר מעצבן אותי, אך אם מישהו היה מטיס אותי במחלקה ראשונה במקום במחלקת תיירים, והיה מציע לי גם לקחת את האשה, האם הייתי מסרב? אני לא בטוח, ואי הוודאות הזו מפריע לי קצת לצקצק בשפתיי בהנאה שלימה.

ואני גם מוכן להכיר בעובדה שאם דעותיו של נתניהו היו יותר דומות לדעותיי, והייתי משוכנע שהוא פועל ללא לאות לקדם שלום בינינו לשכנינו, הייתי אולי פחות מתחלחל מנטייתו לא לשלם על הוצאותיו.

ולמרות כל אלה – פשוט גועל נפש איך שהזוג הזה מצטייר.

3 מחשבות על “שרה

  1. כן, כנראה שהרבה יותר קל לצקצק מלשמור על אתיקה מושלמת. לגבי העניין של "לעבור מסך" כאשה בגיל מבוגר, אני לא כל כך מקבלת. יש מספיק נשים מבוגרות שמעבירות מסר רהוט ולא בכייני ובזכות זאת "עוברות מסך" ורוצים לשמוע אותן. מה שאי אפשר לומר על ההופעה של שרה. הקושי לקבל נשים מבוגרות על המסך קיים יותר כשהדמות מופיעה בהקשרים מפתים / מיניים. כל המאהבות צעירות. כל המאוהבות נראות נפלא. אין את המקבילה הנשית של קלינט איסטווד למשל, שיכול להיות מחוזר חרף הקמטים.

  2. אני לא בטוחה שזה בגלל הגיל – היא גם לא נראית (לדעתי) מבוגרת כל כך. נראה לי שזה קשור יותר בשמחה לאיד, ביצר מציצנות וחטטנות, וברשעות סתם. זה "בית המלוכה" שלנו, שאמנם אינו זוהר כמקבילו האנגלי, אבל צריך להסתפק במה שיש. בני אדם אהבו דברים כאלה מאז ומעולם. יש בשרה נתניהו משהו נלעג, וכולם אוהבים ללעוג לה. אני לא מבינה איך כל יועצי התקשורת/תדמית שם לא תופסים את זה ולא משתדלים להחביא אותה מאחורי הקלעים במקום להציגה לראווה כל הזמן.

  3. אני דווקא חושבת הפוך. שיש חמלה לאנשים מבוגרים. אבל שרה היא עדיין לא אישה מבוגרת ויחסית לגילה היא אפילו נחשבת נאה. בעיני היא פתטית שהיא מנסה לפצות את עצמה בכל מיני פינוקים על ההקרבה של החיים שלה ומי שדוחה באמת זה לדעתי בעלה. בלי שום קשר לדעות שלו יש בו משהו כל כך זחוח ומנותק (במבט, בדיבור). אצלה היא פשוט מזויפת ומצועצעת זה הכל. יש מלא כמוה והיא לפחות חייכנית וזה נחמד.

להשארת תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s