סוף סוף מדינה נורמאלית


אחרי שנים רבות של אנומליה, שבה חבר ההון בישראל למפלגה סוציאליסטית (מפא"י, עבודה) וצמח מתוך חברת העובדים, הבינו אילי ההון שמפלגות הימין יכול לספק את הסחורה ביתר אמינות ובלי פוזות של דאגה לעובדים. ודאגו להחליף את השלטון.

וכמו במדינות "מתוקנות" אחרות הפכנו גם אנחנו למדינה שבה ההון שולט ללא מצרים. מדינה שבה אילי הון מטיסים את נתניהו ומשפחתו בהוד והדר על פני הגלובוס. שבה מירי רגב, בשעות המתפנות אצלה מגידוף חברי כנסת ערביים עובדת שעות נוספות בשירות חברות האנרגיה, שבה פאינה קירשנבאום, כאשר אין לה עמותות זכויות אדם לרדוף, מספקת את הסחורה לבוסים שלה, ומעבירה מיליארדים מכיסנו לכיסי אוליגרכית הנפט והגז.

על אולמרט וכנופיית קדימה אין הרבה טעם לדבר. הם כבר לא בשלטון, ומשפטיהם הם בשלב זה לא הרבה יותר ממסך עשן המיועד להסיט את תשומת לב הציבור משחיתויות הענק המתבצעות תחת אפו ממש ברגעים אלו ממש.

קחו למשל את אהוד ברק ואת הידבקותו לכסא שר הביטחון בכל מחיר ובכל מפלגה. הוא הרי חייב להישאר שם כדי לייצר תעסוקה לקומפלקס התעשייתי בטחוני שמימן את התעשרותו המטאורית בתקופה שאחרי תום שרותו הצבאי ובתקופה אחרי שטס בבושת פנים מראשות הממשלה. הוא חייב להשאר בכסא גם כדי לספק את הסחורה על מה שכבר קיבל וגם להבטיח תגמולים עתידיים.

אז יש תזוזות לכוון דמוקרטיה במדינות ערב –> מיד צריך הרי להוסיף 20 מיליארד דולר לתקציב הביטחון. לא צריך יום לימודים ארוך כדי להבין מי ייהנה מזה, ושגם אהוד ברק "לא יינזק" כתוצאה מכך. ברק מצליח לעשות את הדברים בתחום האפור של החוק – אלו פשוט כללי המשחק בסוג ה"מדינות מתוקנות" שלהן הפכנו גם אנחנו.

אהוד ברק,  ב"מוחו האנליטי", מבין גם מבין שברגע שיתברר שהוא עוזב, שלא על מנת לשוב, מיד יושלך גם הוא לכלבים. ההגמוניה השולטת תדאג למנה נאותה של סירחון שתגיע באופן כזה או אחר לאמצעי התקשורת ואהוד ברק, אחרי שמיצה את תועלתו, יסולק מהזירה בבושת פנים. כיום, יש לברק עדיין שליטה על המידע במשרד הביטחון, וכושר השפעה שמונע לגעת בו. אך מסיטואציות כמו אלה, אין באמת אפשרות לפרוש בשקט. לא פורשים מהמאפיה ונשארים בחיים. אתה יודע יותר מדי, יחס העלות/תועלת שלך יורד, וצריך ממילא להקריב מישהו למולך התקשורת, כדי לתחזק את האשליה שמערכת אכיפת החוק מתפקדת ומאתרת את האשמים, אז למה לא את אהוד ברק? הוא ממילא זה שהציבור אוהב לשנוא, ואין לו בעצם מחנה שיקום לעזרתו.

הייתכן למשל שהתעקשות נתניהו ליישם חלק ממסקנות וועדת שישינסקי עלתה לו בתחקיר על נסיעותיו שהתפרסם ב"המקור" בערוץ 10? האם יתכן שיש קשר לזה שיוסי מימן הוא גם הבעלים של חברת הגז מרחב המספקת גז טבעי לחברת החשמל וגם הבעלים של ערוץ 10?

אנחנו לא מודעים כנראה ל99% ממה קורה פה מאחורי הקלעים, אך אנו יכולים לנסות ולראות לאן זורם הכסף, ולנסות לנחש למה.

 

להשארת תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s