"הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון"


אחרי שעברו בכנסת חוק הנכבה, חוק הסלקציה ה"תרבותית" וחוק הג'ובים, והתווספו לחוק "תחום המחיה" לעובדים זרים והחוק לחקירת המקורות הכספיים של ארגוני זכויות אדם, אנחנו הופכים לדמוקרטיה בעלת מאפיינים פשיסטיים מובהקים.

המשותף לכל החוקים הללו הוא תפקודם בהדרת ציבורים מוחלשים מהמרחב הפיזי, התרבותי והכלכלי, וחיזוק יכולתם של הציבורים החזקים לנגוס בפרוסות גדולות והולכות של המרחבים האלו. יש קו מנחה ברור במאמץ להדיר נרטיבים היסטוריים לא הגמונים מהמרחב התרבותי, להדיר את ערביי ישראל מאיזורי המגורים צמודי הקרקע ולהדיר עובדים זרים ממקומות בהם אינם משועבדים למעסיקם. ויש מכנה משותף ברור בין המאמץ למנוע כספים מארגונים הנלחמים עבור ציבורים מוחלשים ובין הרצון לאפשר נטילת עוד כספים מן הקופה הציבורית לאנשי שלומנו, על ידי מינוי עוד ועוד מקורבים לתפקידי סגנים.

טוב – אנחנו בוחרים את האנשים האלה.

 

מחשבה אחת על “"הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון"

  1. מה שהכי חמור בעיניי, אפילו יותר מזה שחברי הכנסת שמאמינים בנחיצות החוקים ההזויים האלה אכן הצביעו עבורם, הוא העובדה שהמתנגדים הפוטנציאליים של חוקים כאלה לא השתתפו בכלל בהצבעה (אליבא דמאמר המערכת מהארץ, אתמול). אם זאת לא מעילה באימון הבוחרים, אני לא יודעת מה כן.

להשארת תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s